Jump to content

Kırgın Çiçekler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kırgın Çiçekler
GjiniaDramë
Familje
Rini
Shkruar ngaGül Abus Semerci
Yelda Eroğlu
Regjia ngaSerkan Birinci
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve3
Nr. i episodeve113
Prodhimi
ProdhuesiNTC Medya
Vendodhjet e prodhimitStamboll, Kolegji Fenerbahçe, Shtëpia e Jetimëve për Vajza
Kohëzgjatja140-155 minuta
Transmetimi
Programi origjinalatv
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë29 qershor 2015
Transmetimi origjinal12 mars 2018
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Kırgın Çiçekler (Shqip: Lulet e vetmuara) është seri me zhanër dramë, rini dhe familje që u transmetua në atv për tre sezone midis 2015 dhe 2018.

Ejlyli është një vajzë 16-vjeçare. Ai humbi babanë e tij kur ishte 11 vjeçe. Ajo jeton me nënën e tij Mesude, motrën e saj Byshra dhe njerkun e saj Kemal. Mirëpo, keqtrajtimi verbal i njerkut të saj Kemalit, i cili ka kohë që vazhdon, e bën atë të humbasë gjithë qetësinë në shtëpi. Më në fund, një ditë, kur përmasat e ngacmimeve rriten, Ejlyli i tregon gjithçka nënës së saj. Ndërsa mendon se nëna e saj do ta largojë njerkun e saj nga shtëpia, Ejlyli e gjen veten në derën e jetimores. Ejlyli tashmë e vetmuar njihet aty me vajza të tjera jetime, ku secila prej tyre ka një histori të dhimbshme.

Seriali tregon betejat e pesë vajzave kundër jetës dhe mallin e tyre për prindërit e tyre.

Personazhet kryesor

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktorët Personazhi/ja Epizodet
İpek Karapınar Feride Gyngor Eren 1-113
Özgür Çevik Toprak Eren 1-113
Biran Damla Yılmaz Ejlyl Açar Goktyrk 1-113
Gökçe Akyıldız Songyl Xhelen Ertyrk 1-113
Hazar Motan Xhemre Derinollu 1-113
Çağla Irmak Kader Lokumcuzade 1-113
Aleyna Solaker Meral Kendir 1-113

Personazhet mbështetës

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Aktorët Personazhi/ja Epizodet
Derya Artemel Mesude Jëllmaz 1-77
Yağmur Ün Zeyno Derinollu 24-41
Almila Ada Lalin 52-62
Cansu Fırıncı Kemal Jëllmaz 1-84
Furkan Andıç Gokhan Turallë 11-29
Arif Diren Gynej Ertyrk 1-113
Burcu Almeman Selin Ertyrk 35-113
Mehmet Aykaç Serkan Ozgyn 1-113
Veda Yurtsever Nazan Ozgyn 1-113
Nil Keser Defne Ozgyn 1-113
Birgen Engin Banu Savash 9-20,32-63,87-88
Esra Dermancıoğlu Zehra Xhelen 63-113
Elif Ceren Balıkçı Sedef Xhelen 63-113
Hülya Gülşen Irmak Nezhiye 45-49
Esma Yılmaz Byshra Açar 1-113
Nil Günal Emel Derinollu 20, 41-48
Benan Yüce Zuhal 45-50, 67-70
Ali Fuat Onan Ajhan Jëllmaz 10
Selen Kurteren Ozlem Sonmez 56-62
Sacide Taşaner Neriman Sonmez 1-113
Zeynep Irgat Hedije 1-113
Pınar Şenol Figen Derinollu 24-41
Barış Yalçın Barish 1-22
Kaan Kasapoğlu Mert Atasoj 32-113
Gökçe Yanardağ Seher Karaman 22-42
Cüneyt Şen Ihsan 41-49
Kadir Çermik Nexhmi 19-29
Deniz Uğur Macide Lokumcuzade 85-107
Eylül Su Sapan Harika Lokumcuzade 85-94
Erdoğan Sıcak Sadri Lokumcuzade 84-91
Makbule Meyzinioğlu Xhanan 86-87
Burak Tozkoparan Komiser Ali Goktyrk 89-113
Hazal Benli Komiser Fadik 89-113
Tayanç Ayaydın Ejder Lokumcuzade 90-113
Özgür Başol Tuna 101-113
Bülent Düzgünoğlu Javuz 106-109
Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Vitet e sezonit Kanali televiziv
1.Sezon E hënë 20.00/21.15/21.00 29 qershor 2015 13 qershor 2016 50 2015-2016 atv
2.Sezon E hënë 21.00/20.00 19 shtator 2016 12 qershor 2017 38 2016-2017 atv
3.Sezon E hënë 20.00 18 shtator 2017 12 mars 2018 24 2017-2018 atv