Jump to content

KF.Onix Banjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


KF Onix
Themeluar2013
StadiumiStadiumi Onix Banjë
Kapaciteti1500
PronariXhevdet Shoshi, Hekuran Rugova
TrajneriTrajner Gani Metaj
LigaLiga e Parë
2017-185
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

KF.Onix Banjë, themeluar ne 2013, i perket qytetit Banjë, ne Kosove dhe luan ne Liga e Parë e Futbollit të Kosovës.

Koordinatat e stadiumit (kapaciteti: 1,000 vende): 42°39′0″N 20°18′0″E

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]