Kaçinar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaçinari
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Lezhës
Rrethi: Rrethi i Mirditës
Komuna: Komuna Kaçinar
Targat e automjeteve: MR
Përdorimi i stampës

Kaçinari është një fshatkomunën Kaçinarrrethin e MirditësShqipërisë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Kaçinar njihet per relievin malor dhe kodrinor. Per pyllin me ah,pishe te zeze dhe dushk. Njihet per burimet e pasura ujore.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]