Kakanji

Coordinates: 44°07′52″N 18°05′50″E / 44.13111°N 18.09722°E / 44.13111; 18.09722
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kakanji

Kakanji është qytet dhe qendër e komunës në Bosnje dhe Hercegovinë. Ndodhet në veri të qytetit Visoko dhe në juglindje të Zenicës. I takon Kantonit Zenica & Doboj.[1]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Privredni profil opcine kakanj". kakanj.gov.ba. opcina kakanj. 22 korrik 2016. Arkivuar nga origjinali më 28 dhjetor 2016. Marrë më 1 shtator 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

44°07′52″N 18°05′50″E / 44.13111°N 18.09722°E / 44.13111; 18.09722