Kakanji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kakanji

Kakanji është qytet dhe qendër e komunës në Bosnje dhe Hercegovinë. Ndodhet në veri të qytetit Visoko dhe në juglindje të Zenicës. I takon Kantonit Zenica & Doboj.[1]


Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Privredni profil opcine kakanj". kakanj.gov.ba. opcina kakanj. 22 korrik 2016. 

Koordinatat: 44°07′52″V 18°05′50″L / 44.13111°V 18.09722°L / 44.13111; 18.09722