Kalaja (Kalaja e Izhancit)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja (Kalaja e Izhancit)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Burrnik, Ferizaj, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-633/85
Nr. i referencës 3036

Kalaja (Kalaja e Izhancit) është një monument i trashëgimisë kulturore në Burrnik, Ferizaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-633/85.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]