Kalaja antike në Butoc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja antike në Butoc
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Butoc, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Antikë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3690

Kalaja antike në Butoc është një monument i trashëgimisë kulturore në Butoc, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]