Kalaja në Hisar të Brrutit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja në Hisar të Brrutit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Brrut, Dragash, Kosovë
Ndërtuar Parahistori, Antikë e vonë, Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3677

Kalaja në Hisar të Brrutit është një monument i trashëgimisë kulturore në Brrut, Dragash, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]