Kameramani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kameramani

Kameramani (ose kamermani) është personi i cili është i specializuar në përdorimin e kameras gjat xhirimit të filmave. Profesioni i kameramanit është një profesion në vete dhe shum i njohur në botën e fimit.

Shih edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]