Kameramani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kameramani

Kameramani (ose kamermani) është personi i cili është i specializuar në përdorimin e kameras gjatë xhirimit të filmave. Profesioni i kameramanit është një profesion në vete dhe shumë i njohur në botën e filmit.

Shih edhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]