Kampen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kampen (kthjellim).


Kampen
Kampen overview.jpg
Flag of Kampen
Official seal of Kampen
Location of Kampen
Population
 • Total50.073
Websitewww.kampen.nl

Kampen është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 161.84 km² dhe popullsi 50073 banorë[1]. Kampen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel