Kapelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kapelle (kthjellim).


Kapelle
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Kapelle.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Kapelle
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′V 3°57′L / 51.5°V 3.95°L / 51.5; 3.95 (Kapelle)Koordinatat: 51°30′V 3°57′L / 51.5°V 3.95°L / 51.5; 3.95 (Kapelle)
Sipërfaqja 49,66 km2
Popullsia 12.386 banorë 2011
Dendësia 249,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0113
Kodi Postar 4420-4429
Kodi statistikor 0678
Kapelle is located in Hollandë
Kapelle
Kapelle
Kapelle – harta_foto
www.kapelle.nl

Kapelle është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 49.66 km² dhe popullsi 12386 banorë[1]. Kapelle është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda