Jump to content

Kara (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kara
Location of Kara
Popullsia
 • Gjithsej828.121

Kara është një nga pesë rajonet e Togos. Kara është kryeqyteti rajonal.

Kara ndodhet në veri të Centrale dhe në jug të rajonit Savanes. Në perëndim ndodhet Rajoni Verior i Ganës dhe në lindje ndodhet Atakora dhe Donga i Beninit.