Jump to content

Karadajë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Karadayı serinë televizive filloi me 8 tetor 2012 në kanalin turk ATV, ndërsa më 7 gusht 2013 u transmetua në RTV 21.

Frekuenca në Turqi si dhe jashtë vendit ka pasur një interes të madh. Nisur duke filluar nga java e parë ka qenë shumë popullor në Greqi. Revista më i shitur i Greqisë në Tiletheatis 'Karadayı është zbuluar në Turqi në kohën e botimit të tij të parë. Revista Botuar javore botuar në Turqi në seksionin e 18-të 12 herë numrin e ditëve për të mbuluar automjete dhe shpërndarja e direktorit ka ndërmarrë DVD.

Tema e Filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mahir Kara Në vitet 1970 ka jetuar me Familjen e tij. Mahir Kara së bashku me babain e tij kishin shkuar të bërë një jetë shitur këpucë të sigurojë. Por një ditë babai i Mahirit ishte arrestuar në burg me dënim dhe me vdekje për një vrasje ai nuk ka bërë Nazif Kara-së i cili është përballur.

Mahir më pas që do të përpiqet për të provuar se babai i tij është i pafajshëm. Por në të njëjtën kohë do të bien në kthetrat e një dashuri të pamundur. Për shkak se gjyqtarët e Zonja Feride në gjyqin e babait të tij ka qenë në dashuri.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Kenan Imirzalioglu - Mahir Kara (Karadayı)
 • Breguzal Korel - Feride
 • Çetin Tekindor - Nazif Kara
 • Erkan Avcı - Ncdet Güney
 • Melike İpek Yalova - Ayten Alev
 • Rıza Kocaoğlu - Yasin Ulutaş
 • Elif Sonmez - Ilknur Kara
 • Şebnem Dilligil - Safiye Kara
 • Atsız Karaduman - Alyan Rıza
 • Leyla Lydia Tuğutlu - Songul Kara

Producent[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Kerem Çatay - (Ay Yapım)