Kenan İmirzalıoğlu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kenan Imirzalioglu)
Jump to navigation Jump to search
Kenan İmirzalıoğlu
KombësiaTurk
Ezel (Izel) 2016

Kenan Imirzalioglu ka l"indur në Bala, Ankara me 18 qershor 1974, është një aktor turk Përpos "Jetë e hidhur” në të cilin luan rolin e Mehmet Kosovalisë, karrierën si aktor e ka filluar në vitin 1999 në emisionin televiziv "Deli Yürek. Pas këtij është shfaqur në filmat: Alacakaranlik, Yazi tura, Ezel, etj. Së fundmi, ka luajtur në serialin e suksesshëm turk "Karadayi" në rolin e Mahir Karas, ku bën çmos për ta shpëtuar babën e tij, Nazif Kara, i cili u fut në burg pa faj, kinse ka vrarë kryeprokurorin e shtetit. Ai luan së bashku me aktororen Berguzal Korel, në rolin e Feride Shadollu.

Kariera si Aktor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karierën si Aktor e filloi që nga viti 1999 në serialin televiziv Deli Yurek në rolin si Yusuf Miroglu.

Filmografia dhe serialet televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serialiat dhe Filmat Roli Viti
Deli Yurek Yusuf Mirgolu 1999-2001
Deli Yurek Bumerang Cehennemi Yusuf Mirgolu 2001
Alacakaranlık Ferat 2003-2005
Yazı Tura 2004 Mini Serial
Aci Hayat Mehmet Kosovali 2005-2007
Son Osmanlı Yandım Ali Ali 2006
Kabadayı Dervan 2007
Ejder Kapani Flilm Akrep Celal 2009
Ezel Ezel Bayraktar 2009-2011
Karadayı Mahir Kara 2012-2015


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.