Katarina Ivanovska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katarina Ivanovska3

Katarina Ivanovska (lindur në 18 gusht 1988) është një modele dhe aktore maqedonase. Ajo nisi karierrën e saj në modeling në vitin 2004, duke marrë pjesë në Javën e Modës në Milano pasi fitoi çmimin e Modeles ndërkombëtare në Maqedoni.[1][2] Në dhjetor 2004 ajo doli në koopertinën e revistës Elle por ka dalë gjithashtu dhe në serinë italiane dhe ruse të revistës Vogue. Ajo ka debutuar dhe në reklamën e firmës D&G në 2006. Ajo konsiderohet si modelja më e suksesshme maqedonase. [3]Në 2010 Ivanovska doli dhe në serinë serbe të revistës Elle. Në 2011 ajo nënshkroi një kontratë për reklamimin e produkteve të firmës “Victoria’s secret”.[4]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Katarina Ivanovska. New York Magazine.
  2. ^ Model Mania. Hint Fashion Magazine. October, 2004.
  3. ^ Dnevnik newspaper Archived 2011-09-28 at the Wayback Machine. "Најуспешниот топ-модел Катарина Ивановска"
  4. ^ Katarina Ivanovska became Victoria's Secret Model Archived 2011-10-02 at the Wayback Machine.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]