Jump to content

Katarina Ivanovska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Katarina Ivanovska3

Katarina Ivanovska (lindur në 18 gusht 1988) është një modele dhe aktore maqedonase. Ajo nisi karierrën e saj në modeling në vitin 2004, duke marrë pjesë në Javën e Modës në Milano pasi fitoi çmimin e Modeles ndërkombëtare në Maqedoni.[1][2] Në dhjetor 2004 ajo doli në koopertinën e revistës Elle por ka dalë gjithashtu dhe në serinë italiane dhe ruse të revistës Vogue. Ajo ka debutuar dhe në reklamën e firmës D&G në 2006. Ajo konsiderohet si modelja më e suksesshme maqedonase. [3]Në 2010 Ivanovska doli dhe në serinë serbe të revistës Elle. Në 2011 ajo nënshkroi një kontratë për reklamimin e produkteve të firmës “Victoria’s secret”.[4]

  1. ^ Katarina Ivanovska Arkivuar 29 korrik 2018 tek Wayback Machine. New York Magazine.
  2. ^ Model Mania Arkivuar 19 nëntor 2016 tek Wayback Machine. Hint Fashion Magazine. October, 2004.
  3. ^ Dnevnik newspaper Arkivuar 28 shtator 2011 tek Wayback Machine "Најуспешниот топ-модел Катарина Ивановска"
  4. ^ "Katarina Ivanovska became Victoria's Secret Model". Arkivuar nga origjinali më 2 tetor 2011. Marrë më 25 mars 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]