Katedra e Letërsisë Shqipe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Katedra e Letërsisë Shqipe e Universitetit të Tiranës është një departament me tradite dhe katedra me vjetër e këtij lloji në territoret shqipfolëse.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Me riorganizimin në kuadrin e Reformës së Bolonjës u kthye në Departament.