Kategoria:Disiplinë akademike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wiki WikiFjalori: Disiplinë akademike – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë
2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Disiplina (akademi).


Disiplina akademike, ose fusha e studimit, është një degë e njohurisë që mësohet dhe hulumtohet në nivelin kolegj ose universitar. Disiplinat janë definuar (pjesërisht) dhe njihen nga revistat akademike në të cilat botohen hulumtimet, dhe shoqëritë e mësuara dhe departamentet akademike ose fakultetet në të cilat u përkasin praktikuesit e tyre.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 2 këto nën-kategori, nga 2 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

S

Sh

Faqet në kategorinë "Disiplinë akademike"

Kjo kategori ka 7 faqe nga 7 gjithësej.