Kati Kovács

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kati Kovács (lindur në 25 tetor 1944) është një këngëtare hungareze e zhanrit pop-rrok, kanautore dhe aktore. Ajo njihet për zërin e saj të fortë sopran si dhe ka marrë kritika të mira nga shumë artistë të tjerë që e cilësojnë atë “Këngëtarja më e mirë femër në Hungari”.[1] Ajo këndon në zhanret e rrokut, xhazit dhe muzikës operistike.

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 shkurt 2012. Marrë më 16 maj 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)