Katsumi Oenoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katsumi Oenoki
Të dhënat personale
Emri i plotëKatsumi Oenoki
Data e lindjes (1965-04-03) 3 Prill, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1991Yamaha Motors
1992–2002Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1989–1990Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Katsumi Oenoki (lindur më 3 Prill 1965) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1989 4 0
1990 1 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]