Katsuo Kanda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katsuo Kanda
Të dhënat personale
Emri i plotëKatsuo Kanda
Data e lindjes (1966-06-21) 21 Qershor, 1966 (55 vjeç)
Vendi i lindjesNiigata, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1993NKK
1994–1997Cerezo Osaka
1998–1999Yokohama F. Marinos
2000–2003Albirex Niigata
Ekipi kombëtar
1995Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Katsuo Kanda (lindur më 21 Qershor 1966) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]