Katun (Paranesti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Katuni (kthjellim).

Katun (greqisht: Διπόταμα, Дипотама)[1][2] — është një fshat në Komunën Paranesti (Buk) në Qarkun Drame, Maqedonia e Egjeut, sot në zonën Maqedonia Lindore dhe Trakia, në Greqi, afër kufirit me Bullgarinë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Μετονομασίες των Οικισμών της Ελλάδας. Καραγκιόζ Κιόι -- Περίβλεπτον
  2. ^ "Μετονομασίες των οικισμών της Μακεδονίας 1919 - 1971". Arkivuar nga origjinali më 30 qershor 2012. Marrë më 30 qershor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)