Kavadari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kavadari
Кавадарци
Qytet
Stema_figura
Stema
Flag of Kavadarci Municipality.svg
Flamuri
Vendndodhja
Kavadari (Republika e Maqedonisë)
Kavadari
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia
Komuna Komuna e Kavadarit
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Kodi Postal 1430
Targa KA
Demografia
Popullsia 38,741 banorë
Faqja Zyrtare www.kavadarci.gov.mk/

Kavadari është një komunë dhe qytet në jug të Maqedonisë.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]