Kazuaki Nagasawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuaki Nagasawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuaki Nagasawa
Data e lindjes (1958-02-04) 4 Shkurt, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1989Yamaha Motors
Ekipi kombëtar
1978–1985Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuaki Nagasawa (lindur më 4 Shkurt 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1978 6 0
1979 0 0
1980 0 0
1981 0 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 0 0
1985 3 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]