Kazuhiko Chiba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuhiko Chiba
Kazuhiko Chiba - Albirex Niigata.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuhiko Chiba
Data e lindjes (1985-06-21) 21 Qershor, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesKushiro, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri5
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2005AGOVV Apeldoorn
2005Dordrecht
2005–2011Albirex Niigata
2012–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2013Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuhiko Chiba (lindur më 21 Qershor 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]