Kazuki Nagasawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuki Nagasawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuki Nagasawa
Data e lindjes (1991-12-16) 16 Dhjetor, 1991 (28 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
201–201Yokohama F. Marinos0(0)
201–201Köln21(0)
201–201JEF United Chiba41(4)
201–201Urawa Reds8(1)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuki Nagasawa (lindur më 16 Dhjetor 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]