Kazumi Takada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazumi Takada
Të dhënat personale
Emri i plotëKazumi Takada
Data e lindjesQershor 28, 1951(1951-06-28)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
Data e vdekjesTetor 1, 2009 (58 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1971–1979Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1970–1975Japonia16(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazumi Takada (28 Qershor 19511 Tetor 2009) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 4 0
1971 0 0
1972 5 0
1973 3 0
1974 0 0
1975 4 0
Gjithsej 16 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]