Kazumichi Takagi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazumichi Takagi
Kazumichi Takagi-2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKazumichi Takagi
Data e lindjes (1980-11-21) 21 Nëntor, 1980 (40 vjeç)
Vendi i lindjesShiga, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualJúbilo Iwata
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2008Shimizu S-Pulse
2004Vissel Kobe
2009–2011Gamba Osaka
2012Vissel Kobe
2013–2014Oita Trinita
2015FC Gifu
2016–Júbilo Iwata
Ekipi kombëtar
2008–2009Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazumichi Takagi (lindur më 21 Nëntor 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 3 0
2009 2 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]