Kazuo Echigo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuo Echigo
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuo Echigo
Data e lindjes (1965-12-28) 28 Dhjetor, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984–1995JEF United Ichihara
1995–1999Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
1986–1987Japonia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuo Echigo (lindur më 28 Dhjetor 1965) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1986 3 0
1987 3 1
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]