Kazuo Saito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuo Saito
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuo Saito
Data e lindjes (1951-07-27) 27 Korrik, 1951 (69 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1974–1989Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1976–1984Japonia32(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuo Saito (lindur më 27 Korrik 1951) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1976 14 0
1977 5 0
1978 9 0
1979 0 0
1980 0 0
1981 0 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 4 0
Gjithsej 32 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]