Kazuya Maekawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuya Maekawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuya Maekawa
Data e lindjes (1968-03-22) 22 Mars, 1968 (53 vjeç)
Vendi i lindjesHirado, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1999Sanfrecce Hiroshima
2000–2001Oita Trinita
Ekipi kombëtar
1992–1996Japonia17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuya Maekawa (lindur më 22 Mars 1968) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1992 3 0
1993 2 0
1994 2 0
1995 5 0
1996 5 0
Gjithsej 17 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]