Kazuyuki Toda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuyuki Toda
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuyuki Toda
Data e lindjes (1977-12-30) 30 Dhjetor, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2004Shimizu S-Pulse
2003Tottenham Hotspur
2004ADO Den Haag
2005Tokyo Verdy
2006–2008Sanfrecce Hiroshima
2008JEF United Chiba
2009Gyeongnam
2010–2011Thespa Kusatsu
2012FC Machida Zelvia
2013Warriors
Ekipi kombëtar
2001–2002Japonia20(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuyuki Toda (lindur më 30 dhjetor 1977) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 10 0
2002 10 1
Gjithsej 20 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]