Keisuke Honda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Keisuke Honda
HondaMilan (cropped) - 2.jpeg
Të dhënat personale
Emri i plotë Keisuke Honda
Data e lindjes (1986-06-13) 13 Qershor, 1986 (31 vjeç)
Vendi i lindjes Settsu, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual -
Numri C.F. Pachuca
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2005–2007 Nagoya Grampus Eight 90 (11)
2008–2009 VVV-Venlo 68 (24)
2010–2013 CSKA Moscow 94 (20)
2014–2017 Milan 81 (9)
2017- C.F. Pachuca 0 (0)
Ekipi kombëtar
2008– Japonia 88 (36)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keisuke Honda (lindur më 13 qershor 1986) është një futbollist japonez i cili lua në MeksikeC.F. Pachuca.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 79 ndeshje dhe ka shënuar 34 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 1 0
2009 10 3
2010 12 3
2011 8 2
2012 9 4
2013 12 8
2014 13 4
2015 14 10
Gjithsej 79 34

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]