Keisuke Tsuboi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Keisuke Tsuboi
Keisuke Tsuboi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Keisuke Tsuboi
Data e lindjes (1979-09-16) 16 Shtator, 1979 (38 vjeç)
Vendi i lindjes Tokyo, Japoni
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Shonan Bellmare
Numri 20
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2002–2014 Urawa Reds
2015– Shonan Bellmare
Ekipi kombëtar
2003–2007 Japonia 40 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keisuke Tsuboi (lindur më 16 shtator 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 40 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 11 0
2004 10 0
2005 7 0
2006 11 0
2007 1 0
Gjithsej 40 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]