Keita Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keita Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëKeita Suzuki
Data e lindjes (1981-07-08) 8 Korrik, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2015Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2006–2008Japonia28(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keita Suzuki (lindur më 8 korrik 1981) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 28 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 7 0
2007 13 0
2008 8 0
Gjithsej 28 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]