Keith Blunt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Keith Blunt (1939 - 12 gusht 2016)[1] ishte trajnerë i futbollit. Në fund të viteve 1970, ai menaxhoi Sutton United dhe pastaj shkoi në Malmö FF dhe në fund Viking FK më 1984. Në vitin 1987, ai ishte trajnerë i skuadrës rinore në Tottenham. Prej vitit 1998, ai ka punuar si trajnerë në shumë skuadra kineze, përfshirë edhe skuadrën kombëtare U-23 dhe U-19.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Keith Blunt". Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 maj 2016. Marrë më 17 gusht 2016.
  2. ^ chinadaily.com.cn: Teaching an obsession