Kenichi Shimokawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenichi Shimokawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKenichi Shimokawa
Data e lindjes (1970-05-14) 14 Maj, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesGifu, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–2000JEF United Ichihara
2001–2006Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
1995–1997Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenichi Shimokawa (lindur më 14 Maj 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 7 0
1997 1 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]