Kenji Honnami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenji Honnami
Të dhënat personale
Emri i plotëKenji Honnami
Data e lindjes (1964-06-23) 23 Qershor, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1997Gamba Osaka
1997–2001Tokyo Verdy
Ekipi kombëtar
1994Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenji Honnami (lindur më 23 Qershor 1964) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]