Kentaro Hayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kentaro Hayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëKentaro Hayashi
Data e lindjes (1972-08-29) 29 Gusht, 1972 (48 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2005Tokyo Verdy
1998Vissel Kobe
2006–2009Ventforet Kofu
Ekipi kombëtar
1995Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kentaro Hayashi (lindur më 29 Gusht 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]