Kentaro Sawada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kentaro Sawada
Të dhënat personale
Emri i plotëKentaro Sawada
Data e lindjes (1970-05-15) 15 Maj, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesKamakura, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1998Kashiwa Reysol
1999–2003Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
1995–1996Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kentaro Sawada (lindur më 15 Maj 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
1996 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]