Kento Misao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kento Misao
Të dhënat personale
Emri i plotëKento Misao
Data e lindjes (1996-04-16) 16 Prill, 1996 (25 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015Tokyo Verdy39(0)
2016–Kashima Antlers30(1)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kento Misao (lindur më 16 Prill 1996) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]