Kenzo Yokoyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenzo Yokoyama
Të dhënat personale
Emri i plotëKenzo Yokoyama
Data e lindjes (1943-01-21) 21 Janar, 1943 (78 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1977Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1964–1974Japonia49(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenzo Yokoyama (lindur më 21 Janar 1943) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 49 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1964 1 0
1965 4 0
1966 6 0
1967 5 0
1968 3 0
1969 3 0
1970 12 0
1971 6 0
1972 3 0
1973 2 0
1974 4 0
Gjithsej 49 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]