Kerala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e Keralës në Indi

Kerala është shtet jugperëndimor i Indisë me popullësi rreth 33 milion. Kryeqyteti i shtetit është Trivandrumi. Gjuha të Kerala është Malayalam [1]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Faqja zyrtare e Keralës". Arkivuar nga origjinali më 18 maj 2006. Marrë më 22 dhjetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)