Kerkrade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kerkrade (kthjellim).


Kerkrade
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Kerkrade.svg
Pamje nga Kerkrade

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Kerkrade
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°51′53″V 6°03′38″L / 50.864722°V 6.060556°L / 50.864722; 6.060556 (Kerkrade)Koordinatat: 50°51′53″V 6°03′38″L / 50.864722°V 6.060556°L / 50.864722; 6.060556 (Kerkrade)
Sipërfaqja 22,17 km2
Popullsia 47.303 banorë 2011
Dendësia 2.133,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6460-6471
Kodi statistikor 0928
Vendndodhja
Kerkrade is located in Hollandë
Kerkrade
Kerkrade
Kerkrade – harta_foto
www.kerkrade.nl

Kerkrade është një bashki në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 22.17 km² dhe popullsi 47303 banorë[1]. Kerkrade është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu