Kessel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kessel (kthjellim).


Kessel
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Kessel (Limburg NL).png
Pamje nga Kessel

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Peel en Maas
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°17′31″V 6°03′12″L / 51.291944°V 6.05333°L / 51.291944; 6.05333 (Kessel)Koordinatat: 51°17′31″V 6°03′12″L / 51.291944°V 6.05333°L / 51.291944; 6.05333 (Kessel)
Popullsia 7.923 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5995
Vendndodhja
Kessel is located in Hollandë
Kessel
Kessel

Kessel është një qytezë në Peel en Maas, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 7923 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Kessel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu