Peel en Maas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Peel en Maas (kthjellim).


Peel en Maas
—  komuna  —
stema_figuraPeel en Maas vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Panningen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°19′00″V 5°59′00″L / 51.316667°V 5.983333°L / 51.316667; 5.983333 (Peel en Maas)Koordinatat: 51°19′00″V 5°59′00″L / 51.316667°V 5.983333°L / 51.316667; 5.983333 (Peel en Maas)
Sipërfaqja 161,3 km2
Popullsia 43.230 banorë 2011
Dendësia 268,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5768, 5980-5981, 5984-5988, 5990-5991, 5993, 5995
Panningen is located in Hollandë
Panningen
Panningen
Peel en Maas – harta_foto
www.peelenmaas.nl

Peel en Maas është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 161.3 km² dhe popullsi 43230 banorë[1]. Panningen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu