Kim Sung-gan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kim Sung-gan
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKim Sung-gan
Datëlindja(1912-11-17)nëntor 17, 1912
VendlindjaPyongyang, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Keijo SC
Karriera ndërkombëtare
1940Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kim Sung-gan (17 Nëntor 191229 Maj 1984) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1940 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]