Kiril Metkov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kiril Metkov
Të dhënat personale
Emri i plotëKiril Metkov
Data e lindjes (1965-02-01) 1 Shkurt, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesBullgaria
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1991Lokomotiv Sofia
1992-1993CSKA Sofia
1993-1994Gamba Osaka
1996Slavia Sofia
Ekipi kombëtar
1989–1993Flag of Bulgaria.svg Bullgaria9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kiril Metkov (lindur më 1 Shkurt 1965) është një ish-futbollist bullgar.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin bullgar ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bulgaria.svg Bullgaria
Vite Ndeshje Gola
1989 1 0
1990 0 0
1991 3 0
1992 2 0
1993 3 0
Gjithsej 9 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]