Kishë dhe Shkollë fillore në gjuhën shqipe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kishë dhe Shkollë fillore në gjuhën shqipe
Shkolla dom MIkel Tarabulluzi.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Stubëll e Epërme, Viti, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 258/78
Nr. i referencës 2741

Kishë dhe Shkollë fillore në gjuhën shqipe është një monument i trashëgimisë kulturore në Stubëll e Epërme,Viti, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 258/78.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]