Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Vaganesh, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 474/55
Nr. i referencës 854

Kisha e Dëftimit të Shën Mërisë është një monument i trashëgimisë kulturore në Vaganesh, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 474/55.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]