Kisha e Epërme në Pogragjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Epërme në Pogragjë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Pogragjë, Klinë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-249/58
Nr. i referencës 3021

Kisha e Epërme në Pogragjë është një monument i trashëgimisë kulturore në Pogragjë, Klinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-249/58.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]