Kisha e Heremitëve, Uljaricë Klinë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Heremitëve, Uljaricë Klinë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Mirusha, Malisheve, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-377/61; LZVM
Nr. i referencës 3131

Kisha e Heremitëve, Uljaricë Klinë është një monument i trashëgimisë kulturore në Mirusha, Malisheve, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-377/61 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]